تعداد بازديد :  
تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٠/٩/٢
با امضای طرح شورای همکاری خلیج فارس "صالح" هم رفتنی شد

خبرگزاری فارس: سرانجام دیکتاتور یمن تن به طرح شورای همکاری خلیج فارس داد و ساعتی پیش طرح این شورا را در ریاض امضا کرد.


 

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، ساعتی پیش علی عبد الله صالح پس از چندین با طفره رفتن از امضای طرح شورای همکاری خلیج فارس این طرح را در ریاض امضا کرد.
 
در مراسم امضای طرح شورای همکاری خلیج فارس به غیر از علی عبد الله صالح، دیکتاتور یمن و نمایندگان معارضان این کشور، عبد الله بن عبد العزیز، پادشاه عربستان و عبد اللطیف الزیانی، دبیرکل این شورا نیز حضور داشتند.
 
به این ترتیب علی عبد الله صالح پس از 32 سال حکومت بر ملت یمن با امضای طرح شورای همکاری خلیج فارس قدرت را به معاون خود "عبد ربه منصور هادی" منتقل کرد تا عبد ربه بر دوره انتقالی که تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور در نظر گرفته شده،‌ اداره امور کشور را به دست گیرد.
 
در حالی که احزاب معارض یمن با حزب حاکم بر این کشور درباره ساز و کار اجرایی طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس و خروج آبرومندانه صالح از قدرت به توافق رسیده‌اند، اما جوانان انقلابی یمن با این طرح مخالفند، زیرا بر اساس طرح شورای همکاری خلیج فارس، صالح باید قدرت را طی 30 روز پس از امضای طرح به معاونش واگذار کند تا دولت وحدت ملی تشکیل و پس از 60 روز انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شود.

صالح نیز در قبال این کناره‌گیری از قدرت مصونیت قضایی خواهد یافت و محاکمه نخواهد شد و این چیزی است که جوانان انقلابی با آن مخالفند زیرا وی را جنایتکار جنگی می‌دانند و خواستار محاکمه او هستند.
 
انتهای پیام/ز


برچسب‌ها:


ارسال توسط محمد توکل