تعداد بازديد :  
تاريخ : جمعه ۱۳٩٠/٩/٤
ایران قربانی تروریسم است/ کجا رفت شعارهای دهان پر کن حقوق بشری غرب

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور گفت: ایران قربانی تروریسم است، کجا رفت آ‌ن شعارهای دهان پر کن حقوق بشری غرب. اکنون عرصه جدیدی از راستی آزمایی ادعاهای سازمانهای بین المللی در قبال منشور ملل متحد، معاهدات و کنوانسیونهای بین المللی آغاز شده است.


مسعود اخوان فرد در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس؛ درباره علت تشکیل سازمان بسیج حقوقدانان گفت: این انتظار که حقوقدانان سازمانی داشته باشند که به ارزش‌های انقلاب توجه ویژه داشته باشد انتظاری بود که از سال‌ها قبل وجود داشت.

وی ادامه داد: با محوریت بسیج و جمع‌کردن حقوقدانان گرد هم شاکله تشکیل این سازمان بررسی و تصویب شد تا این بستر فراهم شود.

وی افزود: در سال‌های بعد از انقلاب و به ویژه پس از جنگ تحمیلی حضور برخی افراد مسئله‌دار و مشکوک در جامعه حقوقدانان مزید بر علت شد. برخی حقوقدانان غیرمتعهد در اوایل پیروزی انقلاب هم در مقابل نظام ایستادند که نمود بارز آن در مخالف با لایحه قصاص در زمان شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی بود.

اخوان‌فرد افزود: بعضی از همین افراد در سال 88 در مقابل نظام ایستادند اینها کسانی بودند که در زمان امام موضوع ارتدادشان مطرح شده بود.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور تصریح کرد: این حقوقدانان همان افرادی هستند که فقط پرونده‌های معاند با نظام را قبول می‌کنند و تلاش مشخصی دارند برای آنکه در مقابل نظام ایستاده و به ازای آن از سازمان‌های مسئله‌دار بین‌المللی به آنها جایزه تعلق می‌گیرد.

وی گفت: از آنجا که این افراد حیثیت حقوقدانان را زیر سؤال برده بودند همیشه حقوقدانان ارزشی رنج می‌بردند و همین شرایط که از یک سو سلبی و از سوی دیگر ایجابی بود باعث شد تا پس از فتنه ۸۸ گروهی از اساتید و وکلا بیانیه ‌ای با 169 امضاء و 14 بند بنویسند که در راس آنها استاد بسیجی و فقید مرحوم آیت الله عمید زنجانی بود.

وی افزود: پس از آن همین افراد چند روزی پس از بیانات مقام معظم رهبری در نمازجمعه که فصل الخطاب همگان بود گردهم آمدند و مقدمات ایجاد این تشکل را فراهم کردند.

اخوان‌فرد به حکم رهبر معظم انقلاب برای رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور اشاره کرد و گفت: در این حکم نیز تدابیر مقام معظم ولایت زمینه ورود بسیج به عرصه‌های علمی و تخصصی نیز مورد توجه خاص قرار گرفته بود و این موضوع نیز دلیلی شد برای تشکیل سازمان بسیج حقوقدانان کشور.

وی خاطر نشان کرد: این تشکل در اواخر سال ۸۸ به طور رسمی راه‌اندازی شد و سال اول فعالیت آن در سال ۸۹ بود که در تمام استان‌های کشور به تدریج تشکیلات سازمان بسیج حقوقدانان آغاز به کار کرد.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان با اشاره به اینکه این تشکل در حال حاضر بیش از ۵ هزار نفر عضو دارد گفت: اساتید دانشگاه‌ها در رشته حقوق، وکلای دادگستری و نیز مرکز مشاورین حقوقی قوه قضاییه، قضات، سردفتران، کارشناسان و مدیران حقوقی ادارات و دستگاهها از جمله افرادی هستند که در این تشکل عضویت دارند.

وی با اشاره به این مطلب که در سال ۸۹ اولین هم‌اندیشی حقوقدانان بسیجی در مشهد مقدس برگزار شد گفت: در آنجا تعدادی از مسئولان عالی کشور حضور داشتند و وقتی ما با استقبال گسترده از سوی جامعه حقوقدانان روبه‌رو شدیم تصمیم به توسعه فعالیتها و طراحی کارگروه‌های تخصصی حقوقی را گرفتیم.

اخوان‌فرد خاطر نشان کرد: این استقبال ما را به این نتیجه رساند که باید یک برنامه‌ریزی گسترده‌تری داشته باشیم که به این ترتیب اولین برنامه ۵ ساله سازمان بسیج حقوقدانان تدوین شد.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور با محکومیت شدید مصوبه سیاسی اخیر سازمان ملل درباره جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این گونه اقدامات هیچ ارزش و اعتبار قابل طرحی در مجامع علمی، حقوقی و بین المللی ندارد زیرا وقتی یک اتهام موهوم بدون ارائه هر گونه مستند از سوی یک دولت مقهور غربی و با حمایت مستقیم دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی یعنی دول استکباری آمریکا و رژیم صهیونیستی مطرح و بدون بررسی منطقی و ادله ابتدایی منجر به صدور این مصوبه می‌شود تنها می‌توان بر این نوع رفتارهای قرون وسطایی در قرن 21 تاسف خورد. گویی که شاکی و قاضی یکی هستند.

وی افزود: کجا رفت آن شعارهای دهان پرکن حقوق بشری و طرفداری از دموکراسی و مقابله با تروریسم؟ ایران که خود بزرگترین قربانی اعمال تروریستی توسط عوامل غربی‌هاست خود مورد اتهام قرا می گیرد. واقعاً اینها فکر می کنند که افکار عمومی جهانیان این قدر ساده لوحانه این حرف‌ها را میپذیرند؟ پس این حرکتها و جنبش 99 درصدی وال استریت را چگونه تحلیل کنیم؟

اخوان فرد تصریح کرد: شاید یکی از تبعات این گونه مصوبات تشدید بی اعتمادی مردم دنیا نسبت به کار آمدی و بی‌طرفی واقعی سازمان ملل متحد باشد. به هر حال این عرصه جدیدی از راستی آزمایی ادعاهای سازمانهای بین المللی در قبال منشور ملل متحد و سایر معاهدات و کنوانسیونهای بین المللی است.
انتهای پیام/

 


برچسب‌ها:


ارسال توسط محمد توکل