سیجی مانع انحراف و وحدت کلمه از ارکان نظام است

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ولایت فقیه، بسیج و سپاه و نیز وحدت کلمه را از ارکان مهم نظام اسلامی دانست و گفت: بسیج همیشه در جامعه مانع انحراف است و جلوی انحراف در هرکجا که باشد را می‌گیرد.


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در اجتماع ۵۰هزار نفری گردان‌های عاشورا الزهرا و امام علی بسیج در مقابل لانه جاسوسی آمریکا موضع‌گیری‌های محکم و حماسی امام راحل و نیز رهبری معظم انقلاب را مبتنی بر ایمان به خدای متعال دانست و گفت: مراسم امروز به افتخار سالروز تشکل بسیج و سپاس از ملت شریف ایران ، عرض ارادت به خانواده شهدا و ایثارگران و نیز میثاق دوباره ملت با امامت و ولایت برگزار شده است و هرچند بسیج در ایام دفاع مقدس حضور خود در عرصه را به خوبی نشان داد اما بسیج تنها برای زمان جنگ نیست بلکه در سازندگی توسعه علم و هرکجا که جوانان بخواهند برای حفظ آرمان‌های انقلاب حضور داشته باشند بسیج موضوعیت می یابد.

فیروزآبادی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که متجاوز به ایران باید خود را برای سیلی‌های محکم و مشت‌های پولادین آماده کند اظهار داشت: رهبر عزیز انقلاب در این استراتژی ملت و بسیج را مورد خطاب قرار دادند چرا که ساخت محکم نظام و نیز اتحاد ملی مهمترین مؤلفه قدرت ماست.

وی ولایت فقیه، بسیج و سپاه و نیز وحدت کلمه را از ارکان مهم نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: دشمن در طول این سه دهه این ارکان را آماج حملات خود قرار داده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: در همان اوایل انقلاب و پس از تسخیر لانه جاسوسی بود که امام(ره) فرمان تشکیل ارتش ۲۰میلیونی را دادند و این در حالی است که آن روز جمعیت ایران حدود ۳۲ میلیون نفر بود اما امروز ما جمعیتی بالغ بر ۷۰میلیون داریم که مستلزم تشکیل ارتش ده‌ها میلیونی است.

فیروزآبادی ادامه داد:‌این از افتخارات ماست که امروز ده‌ها میلیون جوان بسیجی و تفنگدار اعم از زن و مرد برای دفاع از انقلاب و اسلام برابر دشمن آماده‌اند.

وی با اشاره به جنبش‌های ضدسرمایه‌داری در آمریکا و غرب خاطرنشان کرد: اینها فرهنگشان اخلاص است و کسی که فقط برای خدا کار کند خدا نیز مزد او را خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن می‌خواهد با شبیخون فرهنگی حیا را از جوانان ما بگیرد گفت: رهبری عزیز انقلاب با یک نگاه مبتنی بر عقل الهی امروز همه ابعاد زندگی در جهان را رهبری می‌کنند و در هر مقطع و زمانی علی‌وار دست ملت را گرفته و به پیش می‌برند.

این مقام عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به نقش تعیین کننده بسیج در جامعه اظهار داشت: وقتی بسیج در متن جامعه باشد مسیر اصلی که توسط ولی فقیه ترسیم شده به انحراف نمی‌رود چرا که بسیجی مانع انحراف است.

فیروزآبادی تصریح کرد: انحراف جزئی اهمیتی ندارد و با امر به معروف و نهی از منکر درست می‌شود اما بسیجی هیچگاه انحراف از ولایت فقیه و نظام اسلامی و خطوط اصلی که رهبری آنها را ترسیم کرده بر نمی‌تابد و جلوی انحراف را هرجا که باشد می‌گیرد.

وی اینها را تقوای پرهیز دانست و گفت: اما در تقوای ستیز نیز همه بسیجیان با آموزش‌های نظامی که دیده‌اند مانند امام حسین و علی‌اکبر برای مقابله با دشمن و متجاوزان آماده‌اند و به برکت همین دو تقواست که انقلاب اسلامی پس از ۳۳ سال هنوز محکم و پرقدرت به کار خود ادامه می‌دهد.
انتهای پیام/

 


برچسب‌ها:


ارسال توسط محمد توکل