تعداد بازديد :  
تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٠/٩/٦
سیاست‌های خصمانه انگلیس برای ملت بزرگ ایران قابل پذیرش نیست

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون ‌سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: ‌‌ایران با همه کشورهای جهان روابط در حد سفیر دارد اما ‌کشوری که رابطه خصمانه‌اش با ایران به اثبات رسیده است، ملت بزرگ ایران نمی‌تواند این موضوع را تحمل کند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) طی سخنانی به عنوان طراح طرح کاهش روابط با انگلیس، اظهار داشت: در جریان بررسی دو‌فوریت این طرح که با رای بالایی به تصویب مجلس رسید، به تفسیر درباره مجموعه کارنامه سیاه انگلیس قبل و بعد از پیروزی انقلاب که ضرورت دو فوریت امر را اثبات می‌کرد، صحبت کردم اما آن روز به دلیل طولانی بودن مطالب، درباره اقدامات این کشور در فتنه 88 صحبت نکردم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر همین اساس یادآور شد: انگلیس در جریان فتنه 88، با بسیج امکاناتش در سفارت این کشور و تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی نقش بسیار مخربی را در ایران ایفا کرد که این امر تنزیل روابط سیاسی را الزام‌آور می‌کند.

‌وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با همه کشورهای جهان روابط در حد سفیر دارد اما به کشوری که رابطه خصمانه‌اش با ایران به اثبات رسیده است، ملت بزرگ ایران نمی‌توانند این موضوع را تحمل کنند و نمی‌شود سفیر انگلیس در تهران حضور داشته باشد و در خط مقدم مقابله با منافع ایران در همه عرصه‌ها پیشتاز باشد.

بروجردی ادامه داد: برخورد خصمانه انگلیس با ایران که آخرین اقدام آنها در ارتباط با تحریم بانک مرکزی بود؛ اگر چنانچه متوقف شود، این اختیار در طرح مذکور به وزارت امور خارجه داده شده که می‌توانند مجددا روابط را ارتقاء دهد.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس در خاتمه گفت: این حق مجلس و نمایندگان ملت و کمیسیون امنیت ملی است که از وزیر خارجه گزارش دریافت کند و متناسب با آن تصمیم گیری کند.
انتهای پیام/


برچسب‌ها:


ارسال توسط محمد توکل