آقای هاشمی، بین مقاومت و قهر تفاوت از زمین تا آسمان است!

هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با فصلنامه مطالعات بین المللی گفت: سبکی که الان داریم که با آمریکا نه حرف بزنیم و نه رابطه داشته باشیم، قابل تداوم نیست. مگر اروپا با آمریکا، چین با آمریکا و روسیه با آمریکا چه تفاوتی از دید ما دارند؟ اگر با آنها مذاکره داریم، چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟ معنای مذاکره هم این نیست که تسلیم آنها شویم. مذاکره می‌کنیم اگر مواضع ما را پذیرفتند و یا ما مواضع آنها را پذیرفتیم، تمام است.
 
هاشمی رفسنجانی همچنین گفت: اسلام دستور نداده است که با کسانی که مخالف عقیده ما هستند، قطع رابطه شود یا صحبت نکنیم. مگر پیامبر(ص) مأمور نشد که به همه اهل کتابی که اطرافش بودند، دستور دهد تعالوا الی کَلِمَهٍ سَواءٍ بَیْنَنَا و بَیْنَکُم (آیه 64 آل‌عمران)، یعنی مشترکات را بگیریم، بقیه اختلافات سر جای خودش باشد.

اینکه عده ای با چنین تفکراتی جام زهر را به حضرت امام(ره) نوشاندند و بعدها در برهه های مختلف با زیر سئوال بردن مقاومت و پایداری، خط و مشی سازشکارانه خود را به نمایش گذاشتند و به پاس این نوع خدماتشان به دشمنان نظام و انقلاب، همواره با سیلی مردم روبرو شده اند، آیا در ادامه راه موفق به تحمیل افکار و اندیشه های خود به ملت شریف ایران هستند، مساله مهمی است که باید در جای خود بحث و بررسی شود اما نکته حائز اهمیت در اینجا اینکه؛ آیا واقعا امثال آقای هاشمی رفسنجانی تفاوت چین با آمریکا را در شرایط فعلی نمی داند و آیا آقای هاشمی تنها از تاریخ اسلام، صلح امام حسن(ع) و نرمش پیامبر(ص) با برخی مخالفان اسلام را در شرایط و مقاطع خاص و با اهداف و انگیزه های مشخص را خوانده است یا اینکه از ده ها جنگ و غزه صدر اسلام هم نیمه اطلاعاتی دارد؟!

35سال است که آمریکا مواضع بر حق ایران را نمی پذیرد و مداوم قطعنامه علیه ایران صادر می کند حالا چرا ما باید مواضع زورگویانه آنها را بپذیرم ، واقعا برخی ها مواضع خصمانه و سیاسیت زور گویانه آمریکا را نمی بینند .

عامل تجاوز عراق به ایران و پشتیبانی انها با نزدیک 300هزارشهید و کلی جانباز و بی خانمان و زن جوان بیوه و کودک یتیم ،تحریمهایی که از سال 58 تا الان علیه ما وضع شده و دلار 10 تومانی سال 57 ما را به100و1000 و 2000و 3000 تومان تبدیل کرد، بلوکه شدن اموال ملت ایران در بانکهای خارجی و کلی فجایع ریز ودرشت دیگه هم کار چین است یا امریکا!

تفاوت آمریکا با چین در این است که چین، منافقین و دشمنان ایران را مجهز به سلاح و ادوات جنگی و تامین منابع برای ترور دانشمندان هسته ای نمی کند.تفاوت آمریکا با چین این است که امام خمینی (ره)فرمود آمریکا شیطان بزرگ است.

 

باید یادآور شد که آمریکا نه تنها مخالف عقیده ما است بلکه با وجود مشکلات اقتصادی داخلی سالانه بودجه های کلانی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران صرف می کند و همواره حامی منافقین بوده است حضرت امیر از زبان پیامبر اکرم(ص) متذکر می شوند که :"من از کفار و مشرکین بر امتم بیمناک نیستم، آن که من از او بر شما بیمناک هستم، منافق است."

آمریکا با تحریم های اعمالی سختی و دشواری های زیادی برای نظام جمهوری اسلامی به وجود آورده و هرجا که صدای کشتار مسلمانان به گوش می رسد ردی پای آمریکا هم دیده می شود ، چگونه میتوان این اتفاقات را تنها مخالفت عقیده دانست و آمریکا  را مصداق آیه64 سوره آل عمران فرض کرد.

آمریکا تنها زمانی با ما راه خواهد آمد که برخی از منافع بزرگ او تامین شود و مهمترین آن اسرائیل و تبعیت همه جانبه ایران از آمریکا است. یعنی مثل شاه یا مثل اردوغان که در ظاهر به اسرائیل ناسزا می گویند اما روابط تجاری بی نظیری با اسرائیل دارند. مقام معظم رهبری فرمودند امام در مورد امریکا تقیه نکرد و تا اخرایستاد.

این آیه خطاب به پیامبر می فرمایند:
ولن ترضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تتبع ملتهم. ای پیامبر یهودیان و مسیحیان از تو راضی نخواهند شد و با تو راه نخواهند آمد مگر آنکه از آئیین آنها پیروی کنی.
/ 0 نظر / 8 بازدید