سرلشگر سلیمانی در رزمایش 50 هزار نفری بسیجیان‌ کرمانی:

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سردار سرلشگر قاسم سلیمانی پیش از ظهر امروز در رزمایش 50 هزار نفری بسیجیان در محل مصلای امام علی (ع) شهر کرمان اظهار داشت: آنچه که امروز در دهه چهارم انقلاب اسلامی شاهد آن هستیم، زلزله‌ای جهانی است که ساختارهای سیاسی دنیا را در حال جابه‌جایی دارد.
وی تصریح کرد: آنچه که امروز در منطقه ما اتفاق افتاد و یا در حال اتفاق است‌ در 200 سال گذشته بی‌سابقه و در آینده فراتر از منطقه ما روی می‌دهد.
سلیمانی با بیان اینکه آنچه که اتفاق افتاد و یا در حال اتفاق است به یقین پایه جدیدی برای جهان امروز و جهان آینده به شمار می‌رود، عنوان کرد: این پایه به طور یقین متفاوت با آن چیزی است که در طول 100 سال جهانخواران، آمریکا و غرب به منطقه ما و به جهان اسلام تحمیل کرده‌اند.  
وی با اشاره به علت‌ها و انگیزه‌هایی که موجب تهدیدات آمریکا و عصبانیت آنها است، ابراز داشت: آنها در مکان‌های مختلف بدون اینکه در دنیا اتفاق و حادثه‌ای در اطراف آنها روی داده باشد، عصبانیتی از خود بروز می‌دهند و به شدت عصبانی و نگران هستند و حرف‌های نامربوطی را به زبان جاری می‌کنند.
سلیمانی افزود: آن چیزی که طی 10 سال گذشته در منطقه ما روی داده است، جنگ تقریبا بی‌سابقه در دنیا به شمار می‌رود، زیرا جنگ بدون دشمن آشکار بود و دشمن واضحی نداشت.
وی عنوان کرد: بدون اینکه هجوم و تهدیدی علیه غرب و آمریکا وجود داشته باشد، آنها جنگی را بر منطقه ما وارد و آغاز کردند و آمریکا، این افعی چند سر هولناک از داخل لانه خود بیرون آمد و وارد منطقه خاورمیانه و محدوده جهان اسلام شد.
این یادگار دوران دفاع مقدس گفت: آمریکا جنگی را شروع کرد که هیچ مرز مشخصی ندارد و هیچ دولت و ارتشی در مقابل آن نبود.
سلیمانی با بیان اینکه آمریکا بیش از 2.5 میلیون سرباز آمریکایی طی 10 سال گذشته به دفعات گوناگون و بهانه‌های واهی و به اسم تروریسم وارد منطقه خاورمیانه کرد، اظهار داشت: هدف آنها ملت‌ها، فرهنگ و آرمان‌های ملت‌های مسلمان منطقه بود.
وی افزود: آنها ده‌ها هزار زره‌پوش، هزاران فروند هواپیما و هلی‌کوپتر وارد منطقه کردند و حدود 3 تریلیون دلار خرج این جنگ‌ها کردند و چهار جنگ مهم را به منطقه تحمیل کردند.  
سلیمانی با اشاره به اینکه این جنگ‌ها عجیب بودند، گفت: در هیچ کدام از جنگ‌هایی که در کشورهای عراق، افغانستان، لبنان و فلسطین روی داد، دولت و ارتشی مواجه با حملات آنها نبود و فقط ملت‌ها بودند.
وی با بیان اینکه آمریکا جنگ پرهزینه و سنگینی را به منطقه وارد کرد، تصریح کرد: آنها قوانینی را استفاده کردند که از کانال‌هایی که خودشان در دنیا به اسم حقوق بشر و تروریسم درست کرده بودند به دست آمده بود و دولت‌ها و کشورها را وادار به همکاری با خود کردند.
سلیمانی با اشاره به رعبی که آمریکا بر جهان حاکم کرد، بیان داشت: در سراسر جهان هیچ‌گاه خوف و رعبی که آمریکا بر دنیا حاکم کرد را شاهد نبوده‌ایم.
فرمانده لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: آنها به کانون‌های مهم بی‌خطر و بدون هویت‌های نظامی و امنیتی از جمله کانون‌های فرهنگی مانند مساجد، خانواده، دانشگاه‌ها، روحانیان و علما حمله کردند.
سلیمانی ابراز داشت: بر مبنای آمارهایی که ما داریم، بیش از 2 میلیون انسان در این 10 سال کشته و زخمی شدند، 10 هزار نفر معلول بدون چشم، دست و پا و با نقص عضو در چهار کشور وجود دارد.
وی با بیان اینکه هزاران کودک و اطفال عجیب در اثر به کارگیری سلاح‌های ممنوعه که در جنگ‌ها با نامردانگی و ظالمانه در مقابل ملت‌های مظلوم و بدون سلاح به کار گرفتند، متولد می‌شوند، عنوان کرد: آنها صدها هزار زن جوان را بی‌سرپرست کردند و 10 هزار کودک را کشتند.  
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به آمریکایی‌ها اذعان داشت: روزی که وارد عراق شدید، ملت این کشور ساکت، اما آگاه و هوشیار بودند.
سلیمانی تصریح کرد: ملت عراق امروز برای رفتن شما جشن می‌گیرند و به تعبیر خودتان شما را با تیپا از عراق بیرون کردند.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا امروز آمریکا که فکر می‌کرد، ناجی عراقی‌ها است با تیپای این ملت از این کشور خارج می‌شود، بیان داشت: این اتفاق در اثر آن ظلم و فرهنگ وحشیانه‌ای بود که شما در داخل این کشورها اعمال کردید.
سلیمانی تصریح کرد: امروز دنبال چه مسببی می‌گردید، آیا مسبب این امر یک فرد است، آیا مسبب چنین تلاش شکست خورده‌ای فقط ملت ایران است.
این یادگار دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: مسبب اصلی شکست آمریکا فرهنگ حاکم بر سیاستمداران آمریکا است، سیاستمداران نالایقی که آبروی مسیحیت را بردند.
وی با تأکید بر اینکه حرکت‌هایی که سربازان و ژنرال‌های آمریکایی در کشورهای اسلامی از خود بروز دادند، آبروی مسیحیت را برد، بیان داشت: فکر می‌کنید، ملت‌های منطقه مدافع شما هستند.
سلیمانی با اشاره به اینکه امروز یک ایران وجود ندارد که یک ایران تهدید شود، عنوان کرد: امروز در منطقه چند ایران بزرگ متولد شده است، امروز مصر ایران است، چه قبول کنید و چه قبول نکنید.
وی با بیان اینکه دورویی خود با مبارک را در دوران انقلاب اسلامی برای ما به کار بردید و در برخورد با شاه، سگ دست‌آموز خودتان هم همین سیاست را انجام دادید، ابراز داشت: مبارک دوست صمیمی شما بود و امروز در قفس نظاره‌گر او هستید.
سلیمانی با تأکید بر اینکه ملت مصر ملت دوم ایران است، عنوان کرد: ملت مصر ایران ثانی است، چه قبول کنید و چه قبول نکنید.
وی با بیان اینکه شما کجا را تهدید می‌کنید، ابراز داشت: شما که دست قذافی را به خاطر نفت وقیحانه می‌بوسیدید و با دورویی سعی کردید، خودتان را شریک سقوط دست‌پرورده خودتان کنید، بدانید که امروز لیبی، یمن و بحرین، ایران دیگری است.
سلیمانی با اشاره به اینکه آزموده را آزمودن خطا است و شیشه را که بشکنید، تیزتر می‌شود، تصریح کرد: تهدید کردن این ملت پس از 30 سال، حماقت است و امروز ملت‌های بزرگی در مقابل شما صف کشیده‌اند.
انتهای پیام/‌ش

/ 0 نظر / 7 بازدید