نطق امروز راستگو در شورا که اصلاح‌طلبان آنرا تحمل نکردند

به گزارش جهان، الهه راستگو در نطق پیش از دستور خود در دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: یاد داریم که هفته گذشته روز ۱۲ شهریور برابر کلام‌الله مجید به خداوند متعال سوگند یاد کردیم که با تکیه بر شرف انسانی خویش در حفظ امانت مردم و انجام هرچه بهتر وظائفمان کوشا باشیم.

وی ادامه داد: در همه زمینه‌ها، عدل و انصاف را در نظر داشته باشیم و مادامیکه در شورای اسلامی شهر عضویت داریم در رعایت صرفه و صلاح پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام ورزیم.

راستگو بیان داشت: این روزها اینجانب که با بیش از ۳۲ سال سابقه خدمت در سنگرهایی اعم از تدریس در آموزش پرورش، مراکز تربیت معلم شهر تهران،‌مراکز آموزش عالی فرهنگیان، مجلس شورای اسلامی، وزارت کار و اجتماعی و مجمع تشخیص مصلحت نظام افتخار خدمتگزاری به اقشار مردم از جمله کارگران، زنان، دانش‌آموزان، دانشجویان و بازنشستگان محترم را داشته‌ام به سبب رعایت یکسری اصول بدیعی در انتخاب شهردار تهران مورد بی مهری و بی توجهی برخی رسانه‌ها و افراد قرار گرفته‌ام که رفتارشان مصداق بارز بد اخلاقی و بی حرمتی به حریت و آزادگی و آزاداندیشی است.

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران افزود: مسائل دیگری هم هست که فعلاً سکوت می‌کنم و در صورت لزوم مطالب را بیان خواهم کرد.

وی گفت: بنده که همواره عدالت و صرفه و صلاح ملی و مردم را بر منافع شخصی خود ترجیح داده‌ام و سوابقم نیز نشان از آن دارد. خود را اصلاح طلب می‌دانم، اصلاح‌طلب بوده، هستم و خواهم بود منتهی بر پپایه یک سری اصول اصلاح طلبی یعنی اصلاح امور جامعه و حرکت از وضع موجود به وضع مطلوب.

وی گفت: لازم به ذکر است افرادی در خصوص اینجانب اظهارنظر کرده‌اند که اصلاً‌هیچ سابقه سیاسی نداشته و ندارند و تقریباً اکثر افراد هم افراد همگروه من که به شورا راه یافتند قبل از شورا می‌گفتند شورا جای کار سیاسی نیست ولی آنچنان در کار سیاسی فرو رفته‌اند که تقریباً مسائل مردم را به فراموشی سپرده‌اند.

وی گفت: وظیفه من و همکارانم در مقابل مردم شریفی که به ما رای داده‌اند، ایجاد فضایی آرام توام با شادی و نشاط و به دور از تنش و سیاسی کاری جهت فراهم کردن زندگی سالم و رو به تعالی است.

راستگو افزود: من به عنوان نماینده منتخب مردم فهیم تهران، ری و شمیرانات، علیرغم احترامی که برای خانواده محترم هاشمی رفسنجانی قائل بوده و هستم و شناختی که از تخصص و تجارب جناب آقای مهندس هاشمی داشته‌ام در بررسی‌های همه جانبه و مقایسه تجارب و برنامه‌های وی در مقایسه با قالیباف شهردار تهران و با توجه به نیمه تمام بودن بعضی از پروژه‌های شهری و هزینه‌های کلان اقتصادی که در این برهه از زحمان برای مردم شهر تهران از این بابت ایجاد می‌شد با تکیه و استعانت از خداوند بزرگ به قالیباف رای دادم که امید است عملکرد شایسته وی موجب خوشحالی و دلگرمی مردم و شورای شهر و شهرداری تهران شود.

وی گفت: لازم به ذکر است که برای خدمت‌رسانی بهتر و درخور شایسته مردم تهران، شهرداری نیازمند اصلاحاتی است و در اینجا لازم می‌دانم که از رسانه‌هایی که منصفانه عمل کرده‌اند تشکر کنم.

سخنان راستگو موجب شد تا عبدالحسین مختاباد، حکیم پور، اسماعیل دوستی و فاطمه دانشور در حین این سخنرانی جلسه را ترک کنند.

دانشور در جمع خبرنگاران گفت که راستگو در جمع فراکسیون اصلاح طلبان به قران قسم خورده بود که به هاشمی رای می دهد.

وی ادامه داد: این کار راستگو بی اخلاقی بود که به قالیباف رای داد.

وی اضافه کرد: درباره فعالیت اقتصادی برادرانش در شهرداری تحقیق می کنیم.

/ 2 نظر / 12 بازدید
منتظر

اصلاح طلبان تاب حرف درست رو ندارن. منافع حزبی بر منافع ملی مقدمه!!

منتظر

راستگو قسم رو تکذیب کرد. اصلا در جلسه حضور نداشت.