هر چه رهبر انقلاب به هاشمی گفتند، به آن عمل کند

آمدن یا نیامدن هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری گویا داستانی است که در آستانه هر انتخابات مهم تکرار می شود و این بار هم در حال تکرار است. نکته جدید ماجرا این است که هاشمی به صورت آشکار با نام بردن از رهبر انقلاب می کوشد عدم نامزدی خود را به مخالفت ایشان و کاندیداتوری اش را به مخالفت رهبری منتسب کند. در حالی که رهبر انقلاب همواره تاکید کرده اند که نه کسی را به آمدن در صحنه توصیه می کنند نه نیامدن و هیچ کس نیز  از رای و نظر ایشان در انتخابات آگاه نیست. در این خصوص «فردا» گفتگویی با آیت الله حسن ممدوحی انجام داد که در ادامه آن را می خوانید:
 
-    صحبت های جدید آقای هاشمی در خصوص مشورت با رهبر انقلاب و نحوه حضور در انتخابات آتی را شنیده اید؟
 
من صحبت های آقای هاشمی را نخواندم. مگر چه گفته اند؟
 
-    ایشان یکشنبه شب در دیدار با جمعی از دانشجویان گفت که اگر بنا به آمدن داشته باشد باید این کار با هماهنگی و رضایت رهبری نظام باشد.

این حرف خیلی خوبی است.
 
-     به نظر شما این یک استراتژی جدید از سوی آقای هاشمی برای انتخابات نیست؟
رهبر انقلاب خودشان می دانند که به آقای هاشمی چه بگویند. رهبری می داند چه جوابی باید دهد. ما هم از این موضوع مطمئن هستیم و به این خاطر است که می گوییم هاشمی کار خوبی می کند. اما این به شرطی است که هر چه رهبری فرمود به آن عمل کند.  
 
-    اما رهبری هیچگاه در انتخابات از شخص خاصی حمایت نمی کنند.
 شما کار را واگذار کنید به رهبری، هرچه ایشان گفت اقای هاشمی هم گوش کند. اگر مدعی هستند که هر چه رهبری بگوید همان را انجام می دهند، واقعا پای حرف خودشان بایستند.  
 
-    با توجه به رهنمودهایی که رهبر انقلاب در خصوص توان اجرایی کاندیداهای انتخاباتی ریاست جمهوری داشته اند، از نظر شما آقای هاشمی این توان اجرایی برای اداره کشور را دارد؟
نه ندارند. مسئله دیگر هم این است که متاسفانه کسانی که دور هاشمی را می گیرند تصمیم گیرنده هستند و آنها هستند که افراد را انتخاب می کنند.  
 
-    یعنی از نظر شما آقای هاشمی تصمیم گیرنده نیست؟
اگر هم هاشمی تصمیم گیرنده باشد، بیشتر کارهایش را اطرافیانش انجام می دهند.  
 
-    توصیه ای هم به آقای هاشمی مبنی بر حضور یا عدم حضورشان در انتخابات دارید؟
من که توصیه می کنم وارد انتخابات نشود. اما چون گفته می روم با رهبری مشورت می کنم، ما جرات نمی کنیم چیزی بگوییم و فقط می گوییم به توصیه رهبری گوش کند.
 
-    از نظر شما رهبر معظم انقلاب توصیه ای به آقای هاشمی خواهد کرد؟  
ببینید رهبر انقلاب هوشمندتر از این حرف ها هستند. حرف ما هم به هاشمی این است که اگر به رهبری می گویی، هرچه رهبری گفت انجام بده. مطمئن باشید این جور وقت ها حواس رهبری خیلی جمع است.  
 
-    اگر آقای هاشمی برعکس توصیه رهبری عمل کرد چه می شود؟
خوب آن موقع معلوم است که سر حرفش نماند.  
 
-    از نظر شما آقای هاشمی با رهبری واقعا مشورت خواهند کرد یا این مسئله یک استراتژی جدید سیاسی است؟
وقتی گفته می گویم حتما می گوید. 

/ 10 نظر / 10 بازدید
یاد ما

معاون اول رييس جمهور در دولت نهم در گفت‌وگو با رجانيوز: تفاوت‌ها دولت نهم با دولت‌هاي قبل و بعد/ دكتر لنكراني در سفرهاي استاني سرازپا نمي‌شناخت/ اگر لنكراني نمي تواند پس چه كسي مي تواند؟!/ حرکت‌های توسعه‌ای دولت هاشمی بی‌توجهی به طبقات پایین را به دنبال داشت انتظار براي واكنش مدعي المعموم؛ هاشمي‎ها نيامده پروژه تقلب را كليد زدند: عفت مرعشي 92: مگر براي اين‎ها كاري دارد راي ها را عوض كنند!/ عفت مرعشي 88: موسوي راي نياورد يعني تقلب شده ، به خيابان ها بريزد

یاد ما

شما که بیشتر همه را محکوم میکنید؟

یاد ما

سوالی که اینجا مطرح می شود این است که بعضی جریان های داخل کشور و همینطور حلقه های ضد انقلاب خارج از کشور که جبهه پایداری و عالمان در رأس این جبهه ، خصوصا آیت الله مصباح را تخریب می کنند از چه چیزی می ترسند ؟ این همه توهین برای چیست ؟ مگر حضرت آیت الله مصباح چه می گوید . جز اینکه مدافع سرسخت و محکم نظام و یار و یاور مولا و رهبر عزیزمان است . مگر این آقایان در داخل نظام بارها تاکیدات و تعبیرات حضرت آقا را در مورد ایشان نشنیده اند ؟! مگر آقا نفرموده اند : آقای مصباح جای علامه طباطبایی و شهید مطهری را در عصر ما پر کرده اند . مگر حضرت آقا در خطبه های نماز جمعه مورخ 14/11/90 نفرمودند : مردم اگر نامزدهای انتخاباتی را نمی شناسند ، از افراد بصیر و متدین در گزینش های انتخاباتی استفاده کنند . مگر آقا نفرموده اند : بصیرت به معنای واقعی کلمه در آیت الله مصباح وجود دارد . مگر حضرت آقا (روحی فداه) در سال 89 با حضور در منزل آیت الله مصباح نفرموده اند : " بنده هم به سهم خود قدر آقای مصباح را می دانم . واقعا می دانم که ایشان در کشور و برای اسلام چه وزنه ای هستند ... با این وزانت علمی و عمق علمی و احاطه و وسعت و با این آ

2

البته در مورد نقد قالیباف، بد نیست یادآوری کنیم که خود آقای قالیباف چندی قبل از سخنان حرم رضوی مقام معظم رهبری به تکنوکرات بودن خود (البته با برداشتی ناقص و بدون توجه به ملازمات این نوع تفکر که بیشتر به مغالطه می ماند) اعتراف کردند. حال دیگر چه جای شبهه ای می ماند که بخواهیم آقای قالیباف را از منظر یک نئوتکنوکرات نقد نکنیم؟ شاید آقای قالیباف کارگزارانی نباشد، اما روش های تکنوکراتیک وی در شهرداری تهران که اظهر من الشمس است. کارهای ویترینی فرهنگی، افتتاح پل ها و تونل ها بدون توجه به حواشی و تبصره های فرهنگی آن و موارد دیگر... . هنوز اهالی محترم محله جوادیه از ساخت تنها پل سه پایه دنیا در محله شان گلایه مندند. افتتاح های سیاسی پروژه ها در کنار این ها، البته موردی است که نباید از دیده ها دور بماند. از اقدامات خلاف شرع فرهنگی هنری شهرداری در اعیاد مذهبی، مبنی بر برپایی جشن های مغایر با موازین عفت و شرع هم می گذریم.

یاد ما

آيت الله رجبي عضو جامعه مدرسين حوزه در گفت‌وگو با رجانيوز تببين كرد شاخص‌هاي رييس جمهوري در تراز انقلاب اسلامي/ چرا باقري لنكراني اصلح است؟ آیت الله مصباح شناخت کامل به آقای لنکرانی داشتند؛ اصلا مشی ایشان این نیست که در چنین مسائل مهمی به دیگران اعتماد کنند، طبعا خود ایشان هم بررسی، تأمل و شناخت داشته اند و گمان می‌کنم که اگر بناست مردم یک معتمد خوبی برای شناخت اصلح داشته باشند، برترین معتمد شخص آیت الله مصباح است، چرا که مقام معظم رهبری فرمودند «بصیرت به معنای حقیقی کلمه را دارند» آن بصیرت هم مصداقش شناخت کسی است که صلاحیت برای ریاست جمهوری دارد.

یاد ما

نبویان خاطرنشان کرد: ما بازی سیاسی در جبهه پایداری نداریم آنچه انجام می‌دهیم واجب شرعی است؛ همانطور که حضور در انتخابات واجب شرعی است، انتخاب اصلح نیز یک واجب شرعی است. وی گفت: ‌رهبر معظم انقلاب فرمودند که ملت ما باید تلاش خود را انجام دهند، زحمت بکشند و دنبال فرد اصلح برگردند، چراکه مسئله، مسئله دین خدا و ادای تکلیف اس، بنابراین انتخاب اصلح یک تکلیف الهی است. دبیر شورای مرکزی جبهه پایداری متذکر شد: در بین 35 گزینه جبهه پایداری 4 نفر انتخاب شد که همه آنها دارای یک ویژگی بودند، اما باقری لنکرانی تفاوت اندکی با آنها داشت. نبویان افزود: امروز وزرایی همچون میرکاظمی، فتاح و افرادی مانند جلیلی، داودی، معاون رئیس جمهور در دولت اول برای حمایت از لنکرانی پای کار آمده‌اند. وی ادامه داد: اگر من امروز به نتیجه رسیده‌ام که لنکرانی اصلح است، باید به او رأی بدهم و اگر به غیر از وی به کسی دیگر رأی بدهم، این رأی حرام است. نبویان در پایان بیان داشت: یک سال و نیم گذشته مقام معظم رهبری در دیداری که با آیت‌الله مصباح یزدی داشتند فرمودند که وجود آیت‌الله مصباح برای انقلاب و اسلام کم‌نظیر است و من هم اینجا می‌گویم که وقتی

یاد ما

به گفته نماينده ولي فقيه در استان خوزستان آن چيزي كه براي آيت الله مصباح و دوستان هم فكر ايشان بسيار مهم است، مسائل ارزشي است و اينكه مردم با نام خدا و پيامبر و دين و ارزش ها انقلاب اسلامي كردند و اگر به همين سبك و در همين خط ادامه پيدا كند خدا هم خودش كمك مي‌كند.

2

دعوا نکنید! شما هم به جمع حامیان دکتر لنکرانی بپیوندید... (پایداری همیشه جواب میدهد)

بصیرت قرآنی

سلام شما کاربران محترم نیز می توانید با عضویت در بخش خبرنگار افتخاری ما را از مطالب خود بهره مند و سایر دوستانتان را از عقاید خود مطلع نمایید . همچنین با عضویت در خبرنامه می توانید آخرین اخبار را بلافاصله پس از قرار گرفتن بر روی سایت در ایمیل خود دریافت نمایید . ما را از نظرات ارزشمند خود از طریق صفحه تماس با ما مطلع فرمایید . لطفا ما را با نام بصیرت قرآنی پیوند کنید. http://basirat14.ir/

1

به گزارش رجانیوز، قالیباف بعدازظهر دوشنبه 16 اردیبهشت ماه در یک نشست دانشجویی که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده بود، به سؤالات دانشجویان درباره انتخابات و مسائل پیرامون آن پاسخ داد اما آقای شهردار در پاسخ به سوال جالبی که یکی از دانشجویان از او پرسید، به خنده اکتفا کرد. سوال دانشجویان این بود که "حضور خود در دانشگاه شریف و جلسه شخصی تبلیغاتی برای انتخابات را با خودروهای شهرداری تهران که اموال عمومی هستند، چگونه توجیه می‌کنید؟" که قالیباف ابتدا ترجیح داد تنها لبخند بزند و نهایتا بگوید که "خب من شهردار هستم. سوالات جدی بپرسید." http://rajanews.com/detail.asp?id=156993