اهداف سیاسی علت مقابله با برنامه‌های فرهنگی/ مگر در شهرداری گناه کبیره صورت گرفت

 
سرویس سیاسی «فردا»: یکی از مراجع اعزام تقلید تسامح، اهداف سیاسی و مخالفت با پیشرفت نظام را از اهداف مقابله با فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرد و گفت: مگر در شهرداری تهران گناه کبیره صورت گرفته که این چنین جنجال به پا کرده‌اند؟

 آیت‌الله ناصر مکارم ‌شیرازی در همایش بسیج اساتید حوزه‌های علمیه با بیان اینکه یک عامل ضد دین باعث می‌شود مسلمانان دچار ناتوانی شوند، اظهار کرد: مباحث شبهه‌افکن در خصوص مباحث اسلامی و همچنین داشتن آرزوهای دور و دراز و زندگی‌های پر زرق و برق باعث می‌شود که مسلمانان دچار ناتوانی شده و دین را فراموش کنند.

وی افزود: اساتید بسیجی باید دو اصل جلوگیری از شبهه‌افکنی در مباحث اسلامی و همچنین دوری از آرزوهای دور و دراز و زندگی‌های پر زرق و برق را مورد توجه ویژه قرار دهند.

مکارم‌ شیرازی تصریح کرد: عده‌ای در برابر برنامه‌های فرهنگی اسلام قرار گرفته‌اند که به چند گروه تقسیم می‌شوند. یکی از این گروه‌ها افرادی هستند که اسلام را قبول دارند اما اهل تسامح هستند و در مسائلی مانند بانکداری مخلوط با مسائل مشکوک و تفکیک جنسیتی تسامح به خرج می‌دهند.

وی با اشاره به گروه دوم که در برابر برنامه‌های فرهنگی اسلام قرار گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: گروه دوم افرادی هستند که بی‌تفاوت بوده و معتقدند که باید اهداف سیاسی را پیش برد که در میان ما نیز اینچنین افرادی وجود دارند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه گروه سوم افرادی هستند که مسائل اسلامی را عامل پیشرفت می‌دانند اما با پیشرفت نظام مخالف‌اند، اضافه کرد: هرچه مسائل اسلامی پررنگ‌تر شود این افراد بیشتر ناراحت می‌شوند و می‌گویند نظام در سایه این مسائل پیشرفت می‌کند و ما باید جلوی این پیشرفت‌ها را بگیریم، همچنین روزنامه‌هایی منتشر می‌شوند که هر سه گروه را با هم نشان می‌دهند.

مکارم شیرازی وظیفه اساتید بسیجی را بسیج شدن در برابر این سه گروه عنوان کرد و ادامه داد: اگر در مقابل این افراد بسیج نشویم قطعا این گروه‌هایی که در برابر برنامه‌های فرهنگی اسلام قرار گرفته‌اند، سنگر‌ها را فتح می‌کنند و می‌بینیم که نظام به چالش کشیده می‌شود.

وی گفت: یکی از مسائلی که فکر من را در مشهد با خود درگیر کرده است مسئله حاشیه شهر است.

مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه باید در حاشیه شهر مشهد چندین حوزه علمیه ساخته شود، ابراز داشت: بنده این پیشنهاد را به شهردار مشهد مطرح کردم و ایشان هم پذیرفتند که برای احداث حوزه علمیه زمین اختصاص داده و نسبت به شروع این اقدام خداپسندانه همت گمارده شود.

وی حضور بسیجیان در حاشیه شهر مشهد را ضروری دانست و تاکید کرد: ما باید در همه جای جامعه حضوری پررنگ داشته باشیم و سنگرها را یکی پس از دیگری فتح کرده تا بتوانیم در برابر شعار غرب‌زدگان تسلیم نشویم.

مکارم شیرازی با اشاره به جنجال‌های اخیری که در خصوص اجرای طرح تکریم بانوان در شهرداری تهران مطرح شد، افزود: برخی افراد این موضوع را مطرح کرده و جنجال‌هایی به پا کردند اما واقعا اجرای این طرح چه گناه کبیره‌ای است که برخی افراد در مقابل آن موضع گرفته‌اند و آن را نفی می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید برای تقویت مبانی اخلاقی و ایستادگی در برابر کسانی که می‌خواهند نظام و انقلاب را کمرنگ کنند، تلاش کرد، ابراز داشت: بدون شک اگر مسائل اعتقادی از ملت گرفته شود، شکست ما حتمی خواهد شد.

وی با تاکید بر ضرورت تربیت جوانانی دینی اظهار کرد: دشمنان ما امروز بر روی گزینه نظامی در خصوص ایران تاکید می‌کنند و اگر این حمله رخ بدهد، قطعا جوانان بسیجی و کفن‌پوش هستند که در مقابل آنها می‌ایستند و بینی آنها را به خاک می‌مالند نه جوانانی که در برابر همه مسائل بی‌تفاوت هستند و دشمنان از جوانان بسیجی و انقلابی می‌ترسند بیش از آنکه از صدای ما بترسند.
/ 0 نظر / 13 بازدید