نامه سرگشاده دانشجویان تهرانی همراه با اهدای صحیفه امام

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم‌پزشکی تهران خطاب به علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای نوشت.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای علی مطهری
سلام علیکم
نزدیک به چهار سال از انتخاب شما به عنوان نماینده اصول‌گرای مردم تهران در مجلس شورای اسلامی می‌گذرد. در طی این مدت شاهد مواضع عجیب و بعضاً متناقض با گفتمان اصول‌گرایی از سوی شما بوده ایم. همین امر ما را بر آن داشت تا از سر خیرخواهی نکاتی را با استاد سابق دانشگاه تهران مطرح کنیم:
 
1. در طول سال‌های گذشته دولت اصول‌گرا بدون حاشیه‌هایی که امروز گریبان گیرش شده مشغول خدمت‌رسانی به مردم محروم و مستضعف بود و شما و تعدادی دیگر از دوستان هم‌فکرتان، به نمایندگان حامی دولت برچسب "وکیل الدوله" بودن می‌زدید. از همان روزها بود که شما کم‌کم به چهره محبوب رسانه‌های بیگانه تبدیل شدید. روز به روز بر مواضع و مصاحبه‌های دشمن شادکنتان افزوده شد و شما را تبدیل به وکیل رسانه‌های بیگانه کرد.

آیا فراموش کرده‌اید نصایح بنیانگذار کبیر انقلاب را که فرمود "آن روزى را که آمریکا از ما تعریف کند باید عزا گرفت. آن روز که کارتر و ریگان از ما تعریف کنند معلوم می‌شود در ما اشکالى پیدا شده است، آنها باید فحش دهند و ما هم باید محکم کارمان را انجام دهیم."

مواضع شما در این مدت هیچ نتیجه‌ای جز کم‌رنگ کردن مرزبندی با دشمنان اسلام و انقلاب و خوشحالی رسانه‌های ضدانقلاب که دشمنی‌شان با انقلاب ثابت شده نداشت. موضع شما در قبال آیت‌الله منتظری و نحوه تعامل نظام اسلامی با ایشان، موضعتان در قبال نهضت آزادی، حمایت و دلسوزی برای سران فتنه تنها مشتی از خروارها موضع گیری‌های غیراصولی و خارج از گفتمان انقلاب اسلامی است.

حال بعد از چهار سال چه شده که نماینده اصول‌گرا  به تریبون رسانه های بیگانه و ایادی آمریکا و صهیونیسم تبدیل شده و مواضع ایشان را باید از بی بی سی و voa دنبال کرد؟

2. در حوادث پس از انتخابات سال 88 که کشور به تعبیر رهبر معظم انقلاب گرفتار "فتنه‌ای عمیق" شده بود شما همچنان بر مواضع دو پهلوی خود اصرار ورزیده و باز هم آب به آسیاب دشمنان ریختید و فتنه را به دعوای دو نفر تقلیل دادید. پس از انتخابات هم رهبر انقلاب بحث "خواص بی‌بصیرت" را مطرح کردند و "مواضع دوپهلوی برخی خواص" را عامل مردود شدن آنها در فتنه دانستند.
 
جناب آقای مطهری!

آیا تعبیر خواص بی‌بصیرت و مواضع دو پهلو شایسته کسی جز شما و مواضع شماست؟

اخیراً هم در رابطه با برخی برخوردهای صورت گرفته با برخی عناصر جریان انحرافی بیان داشته‌ایدکه آنها اگر زمانی که با معترضان انتخابات با خشونت برخورد می‌شد، اعتراض می‌کردند این بلا به سرشان نمی آمد.
 
آقای مطهری!

اگر جریان انحرافی یک روی سکه دشمن شادکنان انقلاب باشد، شما و برخی هم‌فکرانتان نیز روی دیگر این سکه هستید که مواضعتان نتیجه ای جز تشنج و تفرقه و سوء استفاده دشمنان انقلاب ندارد. بزرگ‌ترین نمونه آن هم همین مواضع مخالف با گفتمان انقلابتان راجع به فتنه است که هر روز تیترِ یکِ رسانه‌های معلوم‌الحال می‌شود.
 
3. در موضع‌گیری اخیرتان راجع به رابطه با انگلستان سخن از آسیب‌های پیشگام شدن جمهوری اسلامی در قطع ارتباط گفته و برای اثبات حرف خود قطع رابطه آمریکا با ایران را مثال زده‌اید. ظاهراً موضع امام امت در قبال این قطع رابطه را از یاد برده‌اید که آن را نشانه "قطع امید آمریکا از ایران" دانسته و فرمودند: اگر کارتر در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است، همین قطع رابطه است و تا آخر عمر شریفشان با درخواست مذاکره‌هایی که از جانب آمریکا مطرح می‌شد مخالفت می‌کردند.

4. در این چهار سال که شما در مجلس حضور داشتید آنچه مردم از شما دیدند جز اصرار بر تابوشکنی سؤال از رئیس‌جمهور نبود، گویی شما به عنوان نماینده مجلس یک وظیفه بیشتر ندارید و آن پیگیری طرح سؤال از رئیس‌جمهور است. به راستی آیا در این مدت مسائل مهمتری نبود که دغدغه نماینده اصول‌گرای مجلس شورای اسلامی شود؟ مسائلی نظیر طرح نظارت بر نمایندگان، دانشگاه آزاد، حقوق مادام‌العمر مشاغل سیاسی و مسائلی از این قبیل کم اهمیت‌تر از طرح سؤال از رئیس‌جمهور است؟

در نهایت هم با اصرار بر این تابوشکنی بی‌فایده با اعلام استعفای خود به دلیل به نتیجه نرسیدن طرح مذکور، مجدداً باعث خوشحالی رسانه های بیگانه و بلندگوهای دول استکباری شدید!

آقای مطهری!

به کجا چنین شتابان؟! مردمی که به شما رأی داده‌اند تا کی باید شاهد عبور هر روزه شما از خط قرمزها باشند؟

5. این روزها و پس از گذشت چهار سال مردمی که به شما رأی داده اند هر روز شاهد دور شدن شما از آرمان‌های امام و انقلاب هستند و به یاد می‌آورند آن علی مطهری را که  اصول‌گرا بود و علیه اصلاحات و التقاط مقاله می‌نوشت.

ما به شما به نام انقلابی رأی دادیم و دوست داریم همچنان انقلابی بمانید.

به شما از سر خیرخواهی و دلسوزی نصیحت می‌کنیم مروری بر مواضع و سیره امام امت و رهبر معظم انقلاب و همچنین اندیشه‌های پدر بزرگوارتان داشته باشید.

در پایان یادآور می‌شود جهت یادآوری گفتمان اصیل و ناب امام خمینی(ره) یک دوره از صحیفه آن عزیز خدمت شما اهدا می‌شود.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 9 بازدید