روزنامه کریستین ساینس مانیتور:

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی کریستین ساینس مانیتور در گزارشی به بررسی علل فروخوابیدن جنجالی پرداخت که رژیم صهیونیستی و رسانه‌های غربی در آستانه انتشار گزارش ضدایرانی آمانو به آن دامن می‌زدند.
 
بنابراین گزارش، گزارشی که قرار بود نشان دهد که ایران می‌تواند دارای توان بالقوه تولید تسلیحات اتمی باشد، اطلاعات جدید بسیار کمی در خود داشت، هرچند که کشورهای غربی با تند کردن ادبیات خود خواستند نشان دهند که موضوع از قرار دیگری است.
 
به نوشته روزنامه آمریکایی مزبور، کارشناسان اکنون بر این باورند که در گزارش مزبور هیچ اطلاعات جدیدی نبوده است که بخواهد توجیه‌گر عملیات نظامی باشد. در عین حال اگر هم چنین اطلاعاتی در گزارش بود، موانع فراوانی بر سر راه شورع یک عملیات نظامی علیه ایران وجود دارد، عملیاتی که می‌تواند به یک جنگ فاجعه‌بار منطقه‌ای بینجامد.
 
کریستین ساینس مانیتور بار دیگر تاکید کرده است که آنچه گزارش آمانو از آن سخن می‌گوید سال‌هاست که برای سرویس‌های اطلاعاتی غربی شناخته شده است.
 
این روزنامه آمریکایی با ارائه شرحی در خصوص اقدامات دیپلماتیک غرب و همچنین تحریم‌های یکجانبه اعمال شده علیه ایران تصریح کرد که چین و روسیه، دو کشور صاحب حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل متحد به شدت از تحریم‌های یکجانبه‌ای که علیه ایران اعمال شده انتقاد کرده‌اند. چینی‌ها و روس‌ها بر این باورند که چنین اقداماتی تنها شرایط را بدتر می‌کنند و کمکی به حل اختلافات هسته‌ای با ایران محسوب نخواهد شد.
 
این گزارش همچنین از خرابکاری و جنگ سایبری به عنوان راه‌هایی نام برده است که غرب برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران پیش روی خود دارد.
 
انتهای پیام/ک.ص

/ 0 نظر / 2 بازدید