تخریب‌کنندگان اژه‌ای و هدف آنان ازنظر مشاورسابق احمدی‌نژاد

به گزارش جهان، آن طور که آقای اژه ای وعده کرده است، همگان باید همین روزها منتظر خبر مهم "ارائه کیفرخواست" قسمتی از این پرونده باشند زیرا گزارش ها حاکیست بخش مهمی از کارها انجام شده و مهره های اصلی فساد اخیر شناسایی شده اند.

همین خبر خوش برای برخی بسیار تلخ و نگران کننده بوده و سبب آغاز موجی از فشارهای پشت پرده به قوه قضائیه و بویژه حجت الاسلام اژه‌ای و تیمش شده است. گویا اسامی دانه درشت و پرنفوذی در میان متهمان پرونده وجود دارد.

شدت این فشارها این روزها آنقدر زیاد شده که صدای بخشی از نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی را هم در آورده و آنان را در حمایت از اژه‌ای و رویکردش مصمم تر ساخته است.

آنچنان که پیداست و فعالان سیاسی هم تایید می کنند، فشارها به مسئولان پرونده، هم با هدف شخصی یعنی تبرئه خود از فساد اخیر است و هم با هدف ایجاد شکاف بین مردم و نظام و از بین بردن اعتماد موجود صورت می گیرد.

در همین راستا، حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی امروز به فارس گفت: اژه‌ای در گذشته عملکرد خوبی در بررسی پرونده‌ها داشته‌ است و مطمئنا در بررسی فساد مالی اخیر نیز با صراحت و قاطعیت عمل کرده و همچنان قاطع و استوار در مقابل هجمه‌ها خواهد ایستاد.

حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هم با بیان اینکه اژه‌ای سابقه درخشانی در برخورد با مفسدان دارد، تأکید کرد: مردم و مسئولان به اژه‌ای کاملاً اعتماد دارند و وی قطعاً با فساد مالی اخیر و عاملان آن هم با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

هجمه کنندگان به اژه ای چه کسانی اند؟

درباره ماهیت هجمه کنندگان به ناظر ویژه فساد بزرگ بانکی اشاره صریحی نشد تا اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین علی ثمری، مشاور سابق رئیس‌جمهور به روشنی از آنان نام برد. او به هجمه جریان انحرافی علیه حجت‌الاسلام اژه‌ای با نزدیک شدن به نتایج پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی اشاره کرد و گفت: آنها با این اقدامات درصدد ایجاد رعب و وحشت برای اژه‌ای هستند تا او جا بزند و کنار برود اما سابقه این سرباز امام عصر (عج) نشان می‌دهد که وی مستحکم و بدون توجه به این هجمه‌ها دست خائنینی که به بیت‌المال دست درازی کرده و با عناوین دولتی آن را غارت کردند، قطع می‌کند لذا امیدواریم او تحت تأثیر قرار نگیرد.

همچنین احمد سالک، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز هم با بیان اینکه منحرفین سعی دارند،‌ ‌جریان بررسی پرونده را از مسیر اصلی خود خارج کنند، تاکید کرد: قوه قضاییه با قاطعیت این پرونده را به سرانجام می رساند.

طی چند روز گذشته ده ها مصاحبه دیگر با مضمون هشدار به گروه منحرف و هجمه آنان به قوه قضائیه و حمایت از شفاف شدن ابعاد مختلف پرونده فساد بانکی انجام شده که نشانگر عزمی ویژه برای رسیدگی مردم پسند به بزرگترین فساد تاریخ کشور است.

البته روشن است که این رویکرد قاطع ناشی از توجه ویژه و مستمر رهبر معظم انقلاب به موضوع است زیرا ایشان در همان ایام کشف فساد اخیر هم تاکید کردند: "دستگاه قضایی نباید به افراد بدکاره، خرابکار و مفسد ترحم کند."

رهبر انقلاب با اطمینان بخشی به مردم در خصوص عزم سه قوه برای مقابله با این حادثه و پیشگیری از حوادث مشابه، افزودند: مردم بدانند که مسئولان، این ماجرا را تا آخر پیگیری خواهند کرد و دستهای خائن قطع خواهد شد.

بر این اساس و با توجه به عملکرد و کارنامه روشن حجت الاسلام اژه ای پیداست که فشارهای سنگین منحرفان به او نتیجه ای مطلوبی در پی نخواهد داشت و بی شک این خبری خوب برای مردم است.

 

/ 1 نظر / 2 بازدید

مشاور سابق به قوه قضائیه نان قرض داد