دم خروس تبلیغات چی‌های داخلی بیرون زد!

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز یکشنبه ۱۲ آبان در دیدار دانش آموزان و دانشجو یان با اشاره به موضوع هسته ای کشورمان فرمودند: ملّت باید بیدار باشد، بداند چه اتّفاقى دارد مى‌افتد [تا] بعضى از تبلیغات‌چى‌هاى مواجب‌بگیر دشمن و بعضى از تبلیغات‌چى‌هاى بى‌مزدومواجب - از روى ساده‌لوحى - نتوانند افکار عمومى را گمراه کنند.

ایشان همچنین با اشاره به ترفندها و خلاف‌گویى‌های دشمن برای فریب افکار عمومى در قضیّه هسته‌اى تاکید کردند: تبلیغات‌چى‌هاى خارجى با شیوه‌هاى کاملاً ماهرانه‌ تبلیغاتى خط می‌دهند، در داخل هم بعضى از روى ساده‌لوحى و بدون اینکه نیّت سوئى داشته باشند، بعضى هم واقعاً از روى غرض همین را دارند تبلیغ می‌کنند.

دیروز ۱۳ آبان بود، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی. به اعتراف رسانه های غربی بزرگترین تظاهرات ضدآمریکایی سال های اخیر دیروز با حماسه مردم رقم خورد. هم بر اساس اصول اعتقادی مردم و سیاست نظام و هم طبق اصول حرفه ای انتظار می رفت که رسانه ها بویژه رسانه های داخل کشور که در چارچوب نظام فعالیت می کنند، این مراسم و حضور گسترده مردمی را پوشش گسترده دهند.

اما بر خلاف پیش بینی در حرکتی هماهنگ اغلب رسانه های وابسته به طیف اصلاحات چشم خود را به روی خروش مردم بستند و ترجیح دادند کاری نکنند که طرف های آمریکایی ناراحت شوند. برخی از این رسانه ها حاضر نشدند حتی هیچ خبری در این باره در صفحه اول خود منتشر کنند و برخی دیگر در اقدامی مغرضانه تلاش کردند برای ۱۳ آبان حاشیه سازی کنند.


برخورد تعمدی رسانه های اصلاح طلب و حرکت دقیق در مسیر مورد خواست غرب، ناخودآگاه این سئوال را به ذهن متبادر می کند که براستی این رسانه ها از کجا خط می گیرند؟ منشا هدایتگر این طیف کجاست که بی آنکه دیده شود "سانسور هماهنگ خروش ملی مردم" را دیکته می کند؟ آیا سانسور حرکت عظیم ملت در روز ملی مبارزه با استکبار کاری جز تامین خواسته های دشمنان است؟ آیا نادیده گرفتن سالگرد روزی که امام خمینی (ره) آن را انقلاب دوم نامید، جز ایستادن در مقابل خط امام راحل است؟

چرا رسانه های اصلاح طلب رخدادها و رویدادهایی همچون تجمع چند نفره در حمایت از کارون، سالگرد ستار بهشتی، آزادی چند زندانی خلافکار، ضرب و شتم داور تئاتر و... را بطور گسترده پوشش می دهند اما ترجیح می دهند تظاهرات میلیونی مردم را نبینند. آیا خود خوب نمی دانند که برجسته کردن حماسه ۱۳ آبان به نفع تیم مذاکره کننده و دولت محترم و باعث تقویت دیپلمات ها خواهد شد؟ آنها آنقدر ذلیلانه با حماسه ۱۳ آبان برخورد کردند که حتی از رسانه های غربی و بیگانه نیز عقب افتادند. مقایسه برخی روزنامه های داخلی با همکاران خارجی‌شان نشان می دهد که بسیاری از رسانه ها و خبرگزاری های خارجی منصفانه تر و واقع بینانه تر با ۱۳ آبان برخورد کرده اند.

البته خط تقویت مواضع غرب از خارج شروع شده و به داخل کشیده شده است. بررسی خط رسانه ای برخی جراید نشان می دهد که آنها دقیقاً همان خطوط مورد نظر غرب را در داخل تعقیب کرده و بدون رودربایستی با فدا کردن اصول حرفه ای و اعتقادی، تظاهرات ضدغربی مردم را سانسور کرده اند تا شاید بتوانند رضایت سران آن سوی آب را جلب کنند.

در نتیجه در تبلیغات چی بودن برخی رسانه ها به نفع جبهه غرب تردیدی نیست، اکنون تنها تردید بر سر مواجب‌بگیر بودن یا ساده لوح بودن آنان است. اگر چه اصلاح طلبان در ماجرای های "پایگاه های مطبوعاتی دشمن" و "شارلاتانیسم مطبوعاتی" سابقه ای خلافکارانه و منفی از خود ثبت کرده اند و برخی گردانندگان و عوامل این رسانه ها تجربه ای مفصل در آشوب خیابانی و غرب دوستی دارند اما امید می رود که آنها متوجه خطای مشهود خود شده و دست از پیگیری خط فکری غرب بردارند.

/ 0 نظر / 14 بازدید