فعالان ضد وال استریت آمریکا:

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از پایگاه اینترنتی ان وای وان، معترضان ضد سرمایه داری آمریکا قصد دارند، به بهانه برگزاری مراسم جشن شکرگزاری، به پارک زاکوتی منهتن بازگردند.
یکی از داوطلبان عضو گروه تدارکات برگزاری این مراسم گفت که این مراسم قرار است همراه با پخش موسیقی و توزیع غذای مجانی بین 3000 نفر در پارک زاکوتی نیویورک برگزار شود.
هزینه توزیع غذا توسط رستوران ها و افراد حامی جنبش تامین شده است. برگزار کنندگان مراسم متعهد شده اند که ظروف یک بار مصرف غذاها را در پایان مراسم از پارک جمع آوری کنند و پارک را آلوده نکنند.
همچنین  قرار است پخش موسیقی به شکلی انجام شود که برای سایرین ایجاد مزاحمت نکند.
همزمان با برگزاری این مراسم مقداری غذای کنسرو شده، در بین افراد نیازمند در سطح شهر توزیع خواهد شد.
در همین حال معترضان جنبش وال استریت می گویند، یورش هفته گذشته نیروهای پلیس به پارک زاکوتی منجر به آسیب دیدن و یا از بین رفتن بیش از 3 هزار کتاب شده است. این کتاب ها متعلق به کتابخانه مردمی جنبش بوده که در قسمتی از پارک زاکوتی برپا شده بود.
به گفته معترضان حدود 1000 عنوان کتاب مورد تعمیر قرار گرفته و یا مجددا خریداری شده اند، اما دو سوم کتاب های این مجموعه معادل ۲ هزار جلد به طور کلی از بین رفته اند و قابل خریداری مجدد نیز نیستند.
معترضان می گویند، هجوم هفته گذشته پلیس به مقر معترضان فرصت هر گونه محافظت و یا بسته بندی کتاب هایی را که از ابتدای آغاز جنبش به کتابخانه مردمی جنبش اهدا شده بود از معترضان سلب کرده بود.
آنها خواستار عذرخواهی رسمی شهردار نیویورک بخاطر این حادثه شده اند. معترضان همچنین خواستار پرداخت هزینه خسارات وارده از سوی مقامات هستند.
دفتر شهردار نیویورک در پاسخ به این سخن اینگونه پاسخ داده که: «قبل از اقدام پلیس به معترضان فرصت کافی داده شده بود تا تمام تجهیزات و لوازم خود را از پارک خارج کنند. در عین حال مقامات تمام تلاش خود را برای اطمینان از بازگرداندن لوازم به جای مانده معترضان به صاحبانشان انجام داده اند.»
انتهای پیام//71

 

/ 0 نظر / 2 بازدید