آقای روحانی! چند درصد از کسانی که تغییر داده‌اید، بدون بلیت بودند؟

باهنر با بیان اینکه دولت در زمینه یارانه ها دیر تصمیم می گیرد، گفت: دولت هر ماه ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت یارانه های نقدی خانوارها کمبود منابع دارد که از بانک مرکزی هم نمی تواند استقراض کند بنابراین آخر هر ماه کلاه بر می دارد و از این بنگاه و آن بنگاه پول می گیرد که این نیز موجب ضعف بنگاهها و در نهایت ضربه زدن به تولید اقتصادی کشور خواهد شد.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین گفت: سخنگوی دولت گفته است ما تا آخر سال فرآورده های نفتی را گران می کنیم که این حرف پخته ای نیست.

باهنر بیان داشت: ما الان به ۷۳ میلیون نفر یارانه می دهیم و حداقل یک تا دو دهک به این یارانه نقدی احتیاج ندارند، حداقل دولت می تواند از میان کارمندان خود کسانی که مثلا حقوق بالای ۲ میلیون تومان می گیرند و یا کسانی که سالانه ۵۰ میلیون مالیات می دهند را شناسایی و از آنان بخواهد که دیگر یارانه نقدی دریافت نکنند و دولت می تواند تا پایان سال حداقل دو دهک را شناسایی و حذف کند.

وی با بیان اینکه قانون مجوز افزایش قیمت فرآورده های نفتی را مطابق با افزایش تورم به دولت داده است، گفت: دولت می تواند بگوید که مثلا بنزین کوپنی نداریم و قیمت بنزین همان ۷۰۰ تومان شود.

باهنر با بیان اینکه اگر دولت این اقدامات را انجام ندهد تا پایان سال تورم ۴۴ درصدی به ۴۸ درصد می رسد، گفت: دولت اگر اقدامات شجاعانه اقتصادی انجام دهد می تواند این ۴۴ درصد را به ۳۵ درصد برساند که ما باید به آن دست مریزاد بگوییم.

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری همچنین با بیان اینکه دولت در اعلام برخی از آمارها اغراق می کند، اظهار داشت: دولت می گوید برخی از کالاهای اساسی قبل از روی کار آمدن ما کم بود اما در این ۴۵ روز تا آخر سال کالاهای اساسی را تامین کردیم اما به طور مثال اگر بخواهیم گندم از آرژانتین بیاوریم حداقل دو ماه روی آب می ماند بنابراین اینها خریدهایی هست که در دولت گذشته صورت گرفته و با چرتکه انداختن می توان فهمید که آمارهایی که دولت ارائه می دهد ظرف این ۴۵ روز ممکن نبوده است. اما در هر صورت دولت قدم های امیدوارکننده ای برداشته است که اگر همین رویکرد ادامه یابد، خیلی از مشکلات اقتصادی حل می شود و ما نیز با همه توان دولت را یاری خواهیم کرد.

باهنر با بیان اینکه ما دولت را به عناون یک دولت اعتدالگرا و فراجناحی قبول داریم، گفت: یکی از مشکلات و معضلاتی که در کشور ما وجود دارد این است که هر دولتی روی کار می آید می خواهد قدیمی ها را کنار بگذارد و این رویه خوبی نیست.

وی افزود: رئیس جمهور بعد از روی کارآمدنش گفته بود ما نمی خواهیم همه را بیرون کنیم اما کسانی که بدون بلیت سوار اتوبوس شده بودند را بیرون خواهیم کرد اما رئیس جمهور بگوید که چند درصد از این کسانی که شما تغییر داده اید بدون بلیت بوده اند، آیا همه این افرادی که تغییر کرده اند بدون بلیت سوار اتوبوس شده بودند؟ و اگر این دولت اصلش بر تغییر باشد این جای نگرانی است.

باهنر در ادامه در واکنش به تغییر استانداران، تصریح کرد: آیا هیچ کدام از ۳۰ نفر استانداران دولت احمدی نژاد به درد نمی خوردند؟ حداقل ۵ یا ۶ نفر از آن استاندارها را می شد نگه داشت. این همه تغییر یک سال وقت دولت چهارساله را می گیرد.

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: بعضی وقت ها تغییر معنادار است مثلا تغییر رئیس بانک مرکزی که باید با سیاست های دولت هماهنگ باشد اما برخی تغییرات به منظور تغییر انجام می شود که این هزینه بر است و دولت باید در این زمینه محتاط تر باشد.

وی تاکید کرد: ما حتی اعتقاد داریم که می شد چند نفر از وزرای احمدی نژاد را نگه داشت و از آنان استفاده کرد.

باهنر همچنین با اشاره به سیاست خارجی دولت یازدهم، گفت: سیاست خارجی دولت یازدهم نسبت به دولت های قبلی تغییر رویکرد داشته است اما سیاست های راهبردی و اصولی مان در کشور هیچ گاه تغییر نخواهد کرد. سیاست های اصلی ما در زمینه سیاست خارجی در شورای عالی امنیت ملی تصویب می شود و پس از آنکه به تایید مقام معظم رهبری رسید، لازم الاجرا است و هیچ نهادی نمی تواند در آن تغییر به وجود آورد.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه منافع ملی ما با رفت و آمد دولت ها تغییر نمی کند، گفت: می شود روی خط قرمز مانور داد که یکی از این ابزار استفاده از ادبیات فاخر است.

وی با اشاره به دیپلماسی دولت احمدی نژاد و دولت اصلاحات ادامه داد: من هیچ گاه با دیپلماسی لبخند دولت اصلاحات و نه دیپلماسی اخم احمدی نژاد موافق نبوده ام چرا که از این ابزارها را باید به موقع در دیپلماسی استفاده کرد.

باهنر با اشاره به توصیه تاکتیکی مقام معظم رهبری به دولت مبنی بر نرمش قهرمانانه، گفت: دولت نیز از این توصیه استفاده کرد و گفت که به دنبال سیاست راهبردی برد- برد است بنابراین اگر دولت آمریکا هم به دنبال بازی برد -برد باشد می توانیم با آن کار کنیم اما اگر به دنبال برد -باخت باشد، ما خیلی سریع به سیاست های گذشته مان برمی گردیم.

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه نتیجه دیپلماسی و تغییر سیاست راهبردی دولت یازدهم در سیاست خارجی هفته آینده در ژنو معلوم خواهد شد، گفت: هفته آینده معلوم می شود که آیا ۱+۵ نیز به دنبال بازی برد- برد هست یا خیر.

باهنر به رسمیت شناختن حق غنی سازی ۲۰ درصدی را اولین قدم از سوی ۱+۵ و آمریکا برای آغاز یک بازی برد- برد نام برد و گفت: ما هم می توانیم در مقابل این به رسمیت شناختن با آنان همکاری کنیم؛ چرا که ما کاملا راهمان روشن است و ولی فقیه مان استفاده از سلاح های کشتار جمعی را حرام دانسته است.

وی با تاکید بر اینکه یخ های میان ایران و آمریکا آب شدنی نیست، افزود: ما امروز به دوران مدیریت دشمنی رسیده ایم یعنی می توانیم دشمن باشیم اما آن را طوری مدیریت کنیم که حداقل زیان را از این دشمنی ببینیم؛ بنابراین امروز دوران آب شدن یخ ها نیست و داستان ما با آمریکا با این نوع مذاکرات و دیدارها حل نخواهد شد.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه ما به عملکرد دولت یازدهم نیز امیدوار هستیم، گفت: امیدواریم که دولت با واقعیت جلو رود و راهبرد دولت مبتنی بر اصل تغییر نباشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر دولت قدم های بزرگی را در جهت اصلاح مسائل اقتصادی بردارد تا قبل از پایان سال آثار این اقدامات به جامعه و مردم منتقل خواهد شد.

باهنر در پایان خاطرنشان کرد: به زودی جبهه پیروان یک اتاق فکری برای تعیین سیاست ها و استراتژی هایش در مسائل سیاسی تشکیل خواهد داد تا قوی تر از گذشته در عرصه سیاست حضور یابد.

/ 1 نظر / 13 بازدید
منتظر

مخمان تاب برداشت، از بس كه اين بچه التماس و گريه كرد. فرستادمش گردان مخابرات تا بي‌سيم‌چي بشود. وقتي برگشت بي‌سيم‌چي خودم شد. ديگر حرف نمي‌زد. يك شب توي عمليات كه آتش دشمن زياد شد، همه پناه گرفتند و خوابيدند زمين. يك لحظه او را ديدم كه بي‌سيم روي كولش نيست. فكر كردم از ترس آن‌را انداخته زمين. زدم توي سرش و گفتم: «بچه بي‌سيم كو؟» با دست زير بدنش را نشان داد و گفت: «اگه من تركش بخورم يكي ديگه بي‌سيم رو برمي‌داره، ولي اگر بي‌سيم تركش بخوره عمليات خراب مي‌شه.» مخم باز داشت تاب برمي‌داشت.